skip to Main Content
Enigma2 chazlar için IPTV Yükleme

Enigma2 Cihazlar dediğimizde aklıma Dreambox, Vu plus, Gigablue, Mutant, Kathrein vb cihazlar gelir. Burada saymadığımız daha enigma2 bir çok cihaz mevcut.  Linux altyapısı ile çalışan bu cihazlarda otomatik güncellemeli iptv  kanal listesi yüklemeyi anlatacağız. Bazı cihazlarda oe 1.6 bazılarında oe 2.0 genellikle yenilerde  oe 2.0 kullanna bilirsiniz.

ENIGMA2 CİHAZLARDA OTOMATİK KANAL LİSTESİ YÜKLEMEK

Vu plus cihazıma bağlanmak için öncelikle putty programına ihtiyacımız olacak putyy programını indirmek için lütfen buraya tıklayın.

Programı çalıştırdığımızda ilk resimde gördüğümüz ekran gelecek karşımıza. Burada dikkat edeceğimiz yer Telnet kısmını seçmek enigma2 cihazınızdan ip adresini bulup girmek ve open butonuna basmak. Cihazınızdan ip adersini ögrenmek için kullandığınız imaja göre değişsede genelede Menu/Kurulum/Ağ kısmından ağ donanım aygıtına girdiğinizde cihazın dahili ip adresini görebilirsiniz.

Cihaza bağlanma aşamasında cihazınızda root şifresi yok ise root yazıp ok e bastığınızda bağlantı sağlanacaktır. Sizdede benzer bir siyah ekran oluşacak,  Bendeki  root@vuduo2

Müşteri girişine girdiğinizde cihazınıza göre  enigma2 oe 2.0 auto script olan kodu kopyalayıp resimdeki gibi ekrana yapıştırıyoruz enter tuşuna bastıgımızda yaklasık 2 sn içerisinde sistem buketleri yazmış oluyor. Buket kısmına baktığınızda en üstte IPTV diye bir Buket oluşacak. cihazınızı yeniden başlatmanıza gerek kalmıyor çünkü  çalıştırılan kod otomatik reload yapıyor.

Buradan sonrası yapılacak şey izlemek. İyi seyirler.