skip to Main Content

Kodi hakkında

Kodi Bir çok platformda çalışan (Linux, OSX, Windows, iOS and Android) bir uygulamadır bu kurulumdan android veya ios kurulumu içinde faydalanabilirsiniz.

Kodi sizi eğlendirmek istiyor (Resmi Sitesinin yorumu)

Kodi, medya sevgisinden doğdu. Tüm dijital ortamlarınızı güzel ve kullanıcı dostu bir pakette bir araya getiren bir eğlence merkezidir. % 100 ücretsiz ve açık kaynaktır, çok özelleştirilebilir ve çok çeşitli cihazlarda çalışır. Özel bir gönüllü ekibi ve büyük bir topluluk tarafından desteklenmektedir.

Kodi Kurulumu ve iptv client ekleme

Aşağıdaki slayt resimlerde sırası ile kurulum aşamaları gösterilmiştir.

Sırası ile Add-ons kısmından Download bölümüne giriyoruz PVR Clients kısmını bulup tıkladığımızda PVR IPTV Simple Client Eklentisini eklentilerin içerisinde bulup tıklayıp kurulmasını bekliyoruz. Eklenti kurulduktan sonra Configure kısmından girip m3u url adresimizi ekliyoruz. Ekledikten sonra  kodi programı sizeden programı kapayıp açmanızı isteyecek. Programdan çıkış yapıp yeniden girelim. Kodi açıldığında  ilk resimdeki TV kısmından kanal listesine girebilirsiniz. Gruplama için son 2 resimde görebilirsiniz. Ekranın soluna gittiğinizde yandan bir bar açılacak ve gruplama, sıralama arama gibi özellikleri göreceksiniz.